Sebelítost, ztráta sebevědomí, neefektivní komunikace – v knize Psychologie pro každý den se dozvíte, jak vše lépe zvládnout
V osmi na sobě nezávislých kapitolách se dozvíte, jak lépe poznat sami sebe, jak se lépe rozhodovat, jak lépe kontrolovat své emoce, jak ovládnout skrytá zákoutí své mysli, jak lépe „číst“ druhé, jak úspěšně komunikovat, jak zvýšit pracovní úspěšnost a spokojenost, a jak jednat se škůdci jako jsou podvodníci a manipulátoři. Začněte kapitolou, která vás nejvíc oslovuje, tedy tam kde jde vaše Achillova pata, vaše slabé místo.
Kniha Psychologie pro každý den může být dobrým pomocníkem nejen pro odbornou veřejnost, ale ještě víc pro vnímavého člověka, který si uvědomuje, že je třeba začít „něco dělat“ zprvu u sebe. Knize dejte čas – informace v ní jsou k přemýšlení, měly by vést ke změně návyků a smýšlení o sobě i druhých, a to je mnohdy velmi bolestná záležitost – prostě se nám do toho nechce, protože už jsme zvyklí věci dělat a přijímat tak jak jsou. Jenže když se o změnu pokusíte pomalými krůčky, uvidíte výsledek poměrně rychle. A ten vás ohromí! Stanete se daleko psychicky silnějšími, dokážete čelit neznámému, získáte nové dovednosti, zkušenosti, posílíte sebevědomí i sebeovládání... Zkuste tedy udělat to nejdůležitější: a tím je první krok, tedy vykročení na vlastní cestu.
Autorem knihy Psychologie pro každý den je doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc., lektor kurzů osobního rozvoje pro podnikovou i veřejnou sféru. Publikoval desítky odborných článků i knižních publikací odborné i populární povahy. International Biographical Center v Cambridge, England jej zařadil do stovky nejvýznamnějších lektorů a autorů v oblasti osobního rozvoje na světě.
Text: Lucie Bednářová
Foto: Lucie Hněvsová, Grada Publishing